Nagy összegű hitelből fejlesztik a felsőoktatást

2018. március 2.

Az Európai Beruházási Bank (EIB) és az Európa Tanács Fejlesztési Bank (CEB) együttesen 184 millió euró összegű kedvezményes hitelt nyújt Magyarországnak a Pécsi Tudományegyetem és a Testnevelési Egyetem kampuszfejlesztésére, az erről szóló szerződéseket a két bank képviselőivel Hornung Ágnes, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) pénzügyekért felelős államtitkára írta alá március elsején - derül ki a tárca MTI-hez eljuttatott közleményéből.

A két bank által nyújtott kedvezményes, hosszú lejáratú forrás az oktatási-infrastruktúra fejlesztését, a tudományos kutatás előmozdítását, az egyetemek nemzetközi színtéren való hatékony és eredményes fellépését elősegítő beruházások refinanszírozását célozza.

Hornung Ágnes a közlemény szerint elmondta: a pénzintézetek a 2020-ig tartó időszakban a beruházások költségének refinanszírozását vállalják 50-50 százalékos megosztásban.

hirado.hu