Eredményes szereplés a 39. Orvosi Világjátékokon

2018. június 28.

Az Orvosi Világjátékokat az olimpiai eszmét szem előtt tartva, a sport iránti szeretet és az egyéni teljesítmények kölcsönös elismerésének jegyében 1978-tól évente rendezik meg. Az orvosok és az egészségügyi dolgozók részére szervezett nemzetközi találkozó kiváló lehetőséget nyújt a több mint negyven országból érkező több mint kétezer résztvevőnek, hogy korcsoportok szerint több mint húsz sportágban összemérje tudását. Az idei év eseményének - ami sorrendben már a 39.volt -, Málta adott otthont. A sportversenyekkel párhuzamosan nemzetközi sportorvostani konferencia is zajlott.

A Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kara évtizedekre visszamenően biztosít lehetőséget a verseny- és szabadidős sporttevékenységre is. Ez a fajta szemlélet és törekvés az utóbbi években még inkább előtérbe került, és ennek érdekében a kar jelentős fejlesztéseket hajtott végre. Orvosaink és orvostanhallgatóink életmódja és egészségmagatartása pozitív mintaként kell, hogy szolgáljon egyéni és társadalmi szinten is, hisz egészségünk érdekében egyéni kockázatunkat és életminőségünket jelentős mértékben befolyásolhatjuk. Az egyéni felelősségvállalás és tudatosság erősítése a modern, megelőzést szem előtt tartó medicina egyik fő pillére.

A munka során a fizikai aktivitás háttérbe szorul, elterjedt a passzív időtöltés és az ülő életmód. Ezt tükrözi a világszinten mért, fizikai inaktivitás következtében kialakult betegségek gyakoriságát szemléltető adat is (az összhalálozás tíz százalékáért a fizikai inaktivitás a felelős). Ezt felismerve karunk vezetése egyre nagyobb hangsúlyt fektet a hallgatók és a dolgozók sportolási lehetőségeinek bővítésére és támogatására. Külön szerencse, hogy hallgatói és dolgozói közösségeinkben üdvözölhetünk számos hazai és nemzetközi szinten sikeres verseny- és szabadidősportolót. Az ő felkészülésüket és versenyeztetésüket támogatva egy kari szinten szervezett csapat indult az Orvosi Világjátékokon.

Eredményeik

dr. Stefanovits Ágnes

súlylökés: 1. helyezés

diszkoszvetés: 1. helyezés

kalapácsvetés: 1. helyezés

gerelyhajítás: 3. helyezés

4x100 méteres női váltófutás  3. helyezés

dr. Patczai Balázs

súlylökés 3. helyezés

gerelyhajitás 2. helyezés

diszkoszvetés 3. helyezés

kalapácsvetés 2. helyezés

4x50 m gyorsúszás váltó 2. helyezés.

dr. Mintál Tibor

100 m gyors 2. helyezés

50  m pillangó 1. helyezés

50 m hát 1. helyezés

200 m vegyes 1. helyezés

4x50 m gyorsúszás váltó 2. helyezés

dr. Karsai István

4x50 m gyorsúszás váltó 2. helyezés

100 m gyorsúszás 8. helyezés

Hajduné Dr. László Zita

súlylökés: 2. helyezés

gerelyhajítás: 2. helyezés (VK)

diszkoszvetés: 2. helyezés

dr. Palka Gergely

judo 1. helyezés

súlylökés 1. helyezés

diszkosz 1. helyezés

kalapácsvetés 1. helyezés

dr. Patczainé dr. Gőcze Katalin

4x100 méteres női váltófutás 3. helyezés

A tudományos szimpóziumon tartott előadások címe:

1. The impact of prevention programs in sports medicine: Healthy shoulder for young swimmers in Hungary

2. Prevention of lower limb pathologies in soccer

dr. Vermes Csaba

Mountain bike 1. helyezés

Minden versenyzőnek szeretettel gratulálunk!