A PTE a TOP 150-ben

2019. január 18.

Az előkelő, 141. helyre rangsorolták a Pécsi Tudományegyetemet a tekintélyes Times Higher Education Emerging Economies University Rankings elnevezésű, mintegy ötven fejlődő ország felsőoktatási intézményeit összevető nemzetközi rangsorban. A PTE ezzel a helyezésével - csakúgy, mint az előző év azonos tematikájú rangsorában - a legjobb magyar vidéki egyetem lett.

A "fejlődő gazdaságként" osztályozott országokból kerültek ki a figyelembe vett intézmények, de a végső, legjobb 442 közé már csak 43 ország intézményei kerültek. Így tehát elmondható, hogy a rangsorolt egyetemek első harmadában található a pécsi egyetem, a legjobb magyar vidéki felsőoktatási intézményként, és csak a Semmelweis (67.) és az ELTE (119.) előzi meg a hazai egyetemek közül.

A rangsor ugyanazt a 13 teljesítménymutatót veszi figyelembe, mint a THE World University Rankings. Vizsgálják az egyes egyetemi erősségeket a fő tevékenységi körökben: oktatás, kutatás, tudástranszfer, és a nemzetközi megjelenés, "láthatóság".

A január 15-én nyilvánosságra hozott teljes rangsor itt érhető el:

Forrás:

PTE