Új utakon a PTE 3D Nyomtatási és Vizualizációs Központja - interjú dr. Maróti Péterrel

2019. július 29.

A Pécsi Tudományegyetem 3D Nyomtatási és Vizualizációs Központja a maga nemében egyedülálló intézmény az országban.

A legmodernebb 3D nyomtatási technikákat alkalmazza a különböző kutatás-fejlesztési és innovációs területeken, ugyanakkor - a PTE "vállalkozó egyetem" elképzelésével összhangban - a fejlesztések gyakorlati megvalósításával és a termékek piaci értékesítésével is foglalkozik. Ilyen jellegű tevékenységeinek a támogatására a befektetői csoportokkal is kapcsolatot épít. A PTE 3D Központjának a történetében elérkezett az a pont, hogy az eddigi tapasztalatok alapján újrapozícionálja magát.

A változásokról és a hamarosan induló új szervezetről az intézmény innovációs vezetője, dr. Maróti Péter beszél.

Forrás:

pte3d.hu