Ünnepi közgyűlés és ünnepi tanévnyitó szenátusi ülés

2019. szeptember 2.

Szeptember elseje Pécs Város Napja, és 2017-től – az első magyar egyetem alapításának 650. évfordulójától – a Magyar Felsőoktatás Napja is. E kettős ünnepet ülte a Pécsi Nemzeti Színházban Pécs Megyei Jogú Város Önkormányzata ünnepi közgyűléssel, és a Pécsi Tudományegyetem ünnepi tanévnyitó szenátusi üléssel.

Dr. Bódis József felsőoktatásért felelős államtitkár, dr. Páva Zsolt polgármester és dr. Miseta Attila, a Pécsi Tudományegyetem rektorának köszöntője után átadták a két intézmény legrangosabb elismeréseit.

Posztumusz díjban részesült dr. Sümegi Balázs, a PTE Általános Orvostudományi Kara Biokémiai és Orvosi Kémiai Intézetének egykori tanszékvezető egyetemi tanára.

Pécs Városa „PRO Communitate” díjban részesítette Bódisné Zámbó Katalint, a klinikai orvostudományok terén elhivatott, több évtizedes szakmai munkája elismeréseként.

„PRO Civitate” kitüntetést kapott dr. Kellermayer Miklós, az orvostudomány területén folytatott közoktatási és tudományszervezési tevékenységéért, valamint dr. Kollár Lajos, a klinikai orvostudományok terén elhivatott, több évtizedes szakmai és tudományos pályafutása elismeréseként.