Magyar Gyermekorvosok Társasága 2020. évi Nagygyűlése

2020. január 17.

Tisztelt Kolléganők, Kollégák!

Sok szeretettel hívunk és várunk minden érdeklődőt a Magyar Gyermekorvosok Társasága 2020. évi Nagygyűlésére

Reményeink szerint a kongresszus tudományos programja ebben az évben is széles palettát kínál a gyermekgyógyászat elméleti kérdéseitől a mindennapi gyakorlatig. A kongresszus egyik kiemelt témája lesz a gyermekgyógyászatból a felnőtt betegellátásba kerülés, azaz a tranzíció időszaka a különböző szubspecialitások területén. Fontos témák lesznek még a gyermekpszichiátriai ellátás kihívásai, a modern technológiák alkalmazása, a bizonyítékokon alapuló orvoslás és a prevenció lehetőségei a gyermekgyógyászatban. Az utóbbi évek hagyományaihoz híven szervezési és szakmapolitikai kérdések is megvitatásra kerülnek, melyek közül kiemelt fontosságúak a határon túli magyar gyermekegészségügy aktuális kérdései.

Bízunk abban, hogy a kongresszus ideje alatt, nemcsak tudományos, hanem minden szempontból maradandó élményeket szereznek majd, lesz lehetőségük kikapcsolódásra és városunk megismerésére, újra felfedezésére is.

Dr. Csábi Györgyi
egyetemi docens