Tüke Emlékérmet kapott Dr. Szántó Zalán, és Életmentő Emlékérmet Pozsonecz Mária Dorothea

2018. január 22.

Hatalmas érdeklődés mellett a Dóm Kőtárban 15. alkalommal átadták a Tüke-díjakat.

A Tüke Alapítvány Emlékérmét idén dr. Szántó Zalán, egyetemi adjunktus, a Klinikai Központ Sebészeti Klinikájának osztályvezetője kapta. Az általa fejlesztett okostelefonos alkalmazással vívta ki a polgárok elismerését, amivel egyedülálló módon lehet felmérni a tüdődaganat kockázatát, és felismerni a korai stádiumot.

Életmentő Emlékérmet Pozsonecz Mária Dorothea, a Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Karának hallgatója kapott, aki 2016 márciusában újraélesztette osztálytársát, akinek egy hirtelen rosszullét következtében leállt a szívműködése. Laudációjában elhangzott, hogy szakszerű, példaértékű, bátor, gyors és határozott beavatkozása visszahozta az életbe osztálytársát.

pecsma.hu